TX Eventx - шаблон joomla Joomla

Organizing Committee

Patrons

Soumya Swaminathan
DG ICMR & Sec DHR


A G Ahangar
Director SKIMS & Ex-Officio Secretary to Government


Randeep Guleria
Director AIIMS New Delhi
Vice-Patrons

Altaf R Kirmani
(Dean SKIMS)

 

Nikhil Tandon
HOD Endocrinology & Metabolism AIIMS, New Delhi


Smita D Mahale
(Director, NIRRH, Mumbai)
International Advisory Committee:

Robert L Rosenfield,USA

 Elisabet Stener –Victorin, Sweden

 John E Nestler,USA

 

Enrico Carmina, Italy

Monica Chawla, UAE

Gul Bano, UK 

National Advisory Commiittee:

R J Dash


Balram Airan

Alka Kriplani


SK Singh

Ambrish Mithal

 SR Joshi

G R Sridhar

 PK Jabbar

 Jayanta Chakraborty

K M  Prasana Kumar
 
Subhankar Chowdhury
 Farhat Hameed
  Organizing Chairs:  

 A H Zargar (Ex-Director Skims)

Sonia Malik

Sanjay Chauhan (NIRRH)

 

Organizing Secretary:
 Raiz Ahmad Misgar.

 
 

Joint Organizing Secretaries:

 

Yashdeep Gupta

 

 

Anurag Lila  

 

Advisors:

 

Nautan Agarwal

B A Laway

Nalini Shah

Scientific Committee:

Neena Malhotra
(Chair)

 

Shameema Parveen
(Co-Chair)

Shehnaz Tainag J B Sharma  Manash Baruah
 Semanti Chakraborty  Virender Dhar Mohammad Hayat Bhat
Javeed Malik  Imran Majid  Sheelu Sidiqi
Sameer Aggarwal.    
  Treasurer:  
 

 

Zaffar Amin Shah

 
  Finance Committee:  



 
Manash Baruah (Chair)
 
  Zaffar Amin Shah  Sonia Mallik Atul Dhingra 
 Rakesh Sahay Bharati Dhorepatil Nitish Nayak
Alka Mohan Syed Naseer  Rifat Ara
Fouzia Rashid Sachin Chittawar Priya Chittawar
  Publicity/Website:  

Rajesh Sagar
(Chair)
 


 Nomita Chandhiok
(Co-Chair)

 Vandana Jain Atul Dhingra  Mukesh Kumar Sriwastva
Imran Hafeez Abida Ahmad Omar Kirmani
Syed Mir Rajesh Rajput Preeti Dhabadgao
Rama Waliya    
  Registration Committee:  
 

Narender Kotwal (Chair)

 

 

 

 

 

 

Saima Mufti Rabia  Gunjan Garg
Syed Douhat Manzoor Ahmad Bhat  Mehroosa Ramzan 
Feroz Ahmad Sofi    
  Souvenir Committee:  

Sarita Bajaj (Chair)
 
Deepti Goswami (Co-Chair)
 Deepak Khandelwal Nishant Raizada Bharti Kalra
 Depti Sharma    
  Abstract Submission and Presentation Team:  


Ashutosh Halder (Chair)
   

Mir Iftikhar Bashir (Co-Chair)
Shyam Prakash Mala Dharmalingam Nitish Nayak
 Shanawaz Mir Rajini Sharma Arshad Hussain
  Hospitality and Protocol committee:  
Mohammad Hayat Bhat (Chair) Farhat Jabeen  Rizwana Habib
Vipan Gupta Suman Kumar Kotwal Nazir Ahmad Pala
  Award Committee   


Nutan Aggarwal 
(Chair–Best paper/Poster award)

 
Neena Khanna
(Chair for selection of Oration) 
Jaswinder Singh Alai M Sultan Sheikh Zahoor Ahmad
  Azhar Jan Battoo  
  Fertility Work Shop Incharge  
Shahnaz Taing Rifat Ara Neena Khanna
  Ultra Sound Work Shop Incharge  
Tariq Gojwari Umar Kirmani Deva Senapathy